Często zadawane pytania

Montaż innowacyjnych Elektrycznych Paneli Grzewczych nie wymaga głębokiej specjalistycznej wiedzy. Instalacja nie wymaga specjalistycznych zabezpieczeń konserwacyjnych.

Do ich funkcjonowania nie są wymagane żadne dodatkowe rury, kotły, skomplikowana i droga instalacja, przebudowa, specjalne zezwolenia lub aprobaty.

Elektryczne Panele Grzewcze są montowane na stałe na ścianach. Ponadto ich konstrukcja zapewnia możliwość montażu na podporach (nogach) na podłodze (można zamówić dodatkowo).

Elektryczny Panel Grzewczy EPG  300/500/700/1000 jest montowany na ścianie w pozycji pionowej za pomocą wsporników przymocowanych do ściany (w zestawie). Aby włączyć grzejnik, podłącz wtyczkę do gniazdka ściennego. Należy pamiętać, że grzejnik będzie w trybie gotowości do pracy po podłączeniu do sieci. W zależności od konfiguracji grzejnika postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi w dokumentacji technicznej, aby wykonać prawidłowo wymagane czynności.

Elektryczne Panele Grzewcze EPG są najnowszym opatentowanym opracowaniem technologicznym.

Podstawą ich funkcjonowania są przeobrażenia fazowe zachodzące w próżni wewnątrz korpusów wykonanych ze stali. W porównaniu do grzejników starej technologii, Elektryczne Panele Grzewcze są najbardziej energooszczędnymi urządzeniami grzewczymi. Średnio tradycyjne nagrzewnice do ogrzania pokoju o powierzchni 10 m2  potrzebują około 1 kilowata; natomiast Elektrycznemu Panelowi Grzewczemu  wystarczy do ogrzania tej samej powierzchni tylko 300 W energii elektrycznej.

Termostat zapewnia innowacyjnemu Elektrycznemu Panelowi Grzewczemu zużywanie energii tylko w razie potrzeby.

Po osiągnięciu wymaganej (ustawionej) temperatury termostat wyłączy grzejnik i włączy go ponownie, gdy temperatura spadnie. Zastosowanie termostatów zapewnia wydajną pracę grzejników bez konieczności ich ciągłego monitorowania przez konsumenta

Dzięki specjalnej konstrukcji i zastosowanej technologii próżniowej w Elektrycznych Panelach Grzewczych możliwe jest uzyskanie przy tym samym zużyciu energii elektrycznej znacznie więcej energii cieplnej niż w przypadku innych podgrzewaczy elektrycznych.

Działanie elektrycznych panelach grzewczych opiera się na technologii ruchu i wirów gazu w próżni. Kształt i konstrukcja urządzenia została tak zaprojektowana, że przemiany fazowe czynnika roboczego kształtują wiry Taylora-Greena i Komórki Bénarda. W temperaturze powyżej 50 stopni Celsjusza dochodzi do rezonansu, a element grzejny spełnia funkcję utrzymywania stanu rezonansowego w formie torusa. Podsumowując, procesy te zapewniają wyjątkowo wysokie prędkości wymiany ciepła przez co zwiększają wydajność grzejnika.

Elektryczne Panele Grzewcze EPG wykorzystują jako źródło grzewcze grzałkę elektryczną oporową, która jest całkowicie pokryta wtórnym czynnikiem nośnym, który wrze w temperaturze +22 stopni Celsjusza i przechodzi w stan gazowy.

Dzięki czemu ciepło rozchodzi się równomiernie na całej powierzchni grzejnika.

Elektryczne panele grzewcze zostały przetestowane pod kątem wahań napięcia i ogólnie są odporne na standardowe wahania napięcia.

Należy jednak pamiętać, że przy dużych spadkach napięcia części elektryczne nagrzewnicy mogą działać nieprawidłowo, jak w każdym innym urządzeniu elektrycznym.

Jeśli są przestrzegane  wszystkie zalecenia i ostrzeżenia związane z eksploatacją, Elektryczne Panele Grzewcze EPG są całkowicie bezpieczne w użyciu .

Posiadają odpowiednie certyfikaty, z którymi można się zapoznać na stronie.

Elektryczne panele grzewcze:  EPG 300, EPG 500, EPG 700, EPG 1000 ważą odpowiednio 14, 17, 24, 31 kg.

Elektryczne Panele Grzewcze posiadają następujące wymiary: 
EPG 300, EPG 500, EPG 700, EPG 1000 mają wymiary (długość, wysokość, szerokość) odpowiednio 400 x 562 x 60,

608 x 562 x 60, 816 x 562 x 60, 1025 x 562 x 60 mm.

Innowacyjne Elektryczne Panele Grzewcze EPG mają wszechstronne zastosowanie.

Można ich użytkować i stosować dla celów grzewczych w każdym pomieszczeniu (pod warunkiem  przestrzegania obowiązujących zasad bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych i  zaleceń użytkowania.

Jak najbardziej! Innowacyjne Elektryczne Panele Grzewcze EPG zostały stworzone jako alternatywa dla wszystkich istniejących i użytkowanych systemów grzewczych.
Niski pobór mocy pozwala (w przeciwieństwie do innych grzejników) być głównym systemem grzewczym w obiektach, w których zużycie energii jest ograniczone lub w których nadwyżka niezużytej mocy jest tylko częściowo rekompensowana.

Komplet zakupionego elektrycznego panelu grzewczego to::

Elektryczny panel grzewczy modelu EPG - 1 szt.

Zestaw do montażu na ścianie -1 szt.

Karta danych produktu z kartą gwarancyjną - 1 szt.

Opakowanie kartonowe - 1 szt.

Dodatkowo kupujący może zamówić wsporniki (nogi) do grzejnika.

Powierzchnia innowacyjnego Elektrycznego Panelu Grzewczego nagrzewa się maksymalnie do  80 stopni C.

Natomiast dla oszczędnej pracy Elektrycznego Panelu Grzewczego zalecane jest ustawienie powierzchniowej temperatury nie większej niż 60 stopni C.

Elektryczny Panel Grzewczy  posiada konstrukcję metalową (stalową) z wnęką pośrodku.
Wszelkie procesy uruchamia grzałka elektryczna. Powietrze jest całkowicie wypompowywane z wnęki w celu powstania próżni. Następnie do tej przestrzeni próżniowej wlewa się specjalny związek płynów, który podgrzewany przeobrażając się w stan gazowy wiruje we wnętrzu konstrukcji. Dzięki temu energia cieplna jest przenoszona na powierzchnię grzejnika.

W zależności od modelu (mocy) Elektryczne Panele Grzewcze  EPG zapewniają temperaturę pokojową przy takiej zależności:  

100 watów mocy cieplnej  na 3 metra kwadratowego przy wysokości sufitu nieprzekraczającej 2,7 m. Np. Elektryczny Panel Grzewczy  EPG 1000 ogrzeje pomieszczenie o powierzchni  do 30 m2. Trzeba jednakże wziąć pod uwagę, że każde pomieszczenie ma swoją własną charakterystykę (całkowita powierzchnia okien, izolacja itp.). Zatem zapotrzebowanie na moc grzewczą może się różnić.

Na ogrzanie takiej powierzchni potrzeba około 20 Elektrycznych Paneli Grzewczych EPG 1000.

Należy jednak pamiętać, że każde pomieszczenie ma swoją własną charakterystykę cieplną (całkowita powierzchnia okien, izolacja itp.). Dlatego zapotrzebowanie na moc grzewczą może się różnić.

Elektryczny panel grzewczy o mocy 900 W zużywa 900 W/h, jeśli działa pełną mocą!

Trzeba jednakże pamiętać, że pełna moc grzejnika jest wymagana do pierwotnego ogrzewania pomieszczenia. Albo w przypadku utrzymywania się niskich temperatur zewnętrznych przez dłuższy czas. Zwykle po wstępnym ogrzaniu pomieszczenia do wymaganej temperatury, Elektryczne Panele Grzewcze przechodzą w tryb czuwania zgodnie z ustawieniami użytkownika. W celu uzyskania optymalnego trybu można ręcznie nastawić temperaturę grzejnika +55 - + 60 stopni Celsjusza). Wówczas grzałka zużywa około 400 watów na godzinę.

Warto jednakże pamiętać, że sterowanie za pomocą bloku elektronicznego lub WIFI zapewnia ten sam efekt, ale automatycznie, bez interwencji konsumenta. Po osiągnięciu wymaganej temperatury w pomieszczeniu elektronika nagrzewnicy automatycznie ją wyłączy do czasu ponownego włączenia.

Lokalizacja Elektrycznych Paneli Grzewczych EPG w obszarze okien i ścian zewnętrznych pomieszczenia jest jak najbardziej prawidłowa.

Wynika to z potrzeby i konieczności blokowania obszarów o maksymalnej utracie ciepła, którymi są po prostu okna i ściany zewnętrzne. W razie potrzeby zawsze możesz skonsultować się z naszymi specjalistami, którzy ocenią Twoją siedzibę i zaproponują najlepszą opcję.

Przy przestrzeganiu wszystkich zaleceń i ostrzeżeń, Elektryczne Panele Grzewcze nie mają szkodliwego wpływu na zdrowie ludzi.

Gwarancja jest udzielana na 2 lata. Stalowy korpus grzejnika jest praktycznie niezniszczalny.

Testy wykazały bezproblemowe użytkowanie grzejników bez wymiany elementów elektrycznych co najmniej przez 10 lat.

Dzięki unikalnej technologii próżniowej wewnątrz podgrzewacza nie zachodzi proces utleniania, co zapewnia trwanie  początkowego stanu metalu. Płyn, który jest nośnikiem w procesie pracy, znajduje się w próżni i nie traci swoich właściwości. Dlatego nie wymaga wymiany.

Przy przestrzeganiu wszystkich  zaleceń i ostrzeżeń, Elektryczne Panele Grzewcze mogą działać przez całą dobę bez nadzoru